مرکز تلفن مجازی چیست؟

مرکز تماس مجازی

 

مرکز تماس مجازی

این مقاله در خصوص توضیح مرکز تلفن مجازی است .

 

( Virtual call Center ) یا مرکز تماس مجازی :

زمانی که کارمندان یک شرکت به طور غیرحضوری در بخش های آن شرکت فعالیت کنند . یعنی در گروه های اینترنتی اشخاص در منازل یا مکان های مختلف میتوانند کار خود را انجام داده و خدمات ارائه دهند مرکز تماس مجازی می گویند .

مزایای این روش ( مرکز تلفن مجازی ) :

به دلیل اینکه انعطاف پذیری در ساعات کاری بسیار زیاد است و دیگر احتیاج به رفت و امد وجود ندارد . با لباس های راحت در منزل و سهولت کار از هر نظر فراهم میشود . برای شرکت ها نیز این مدل مرکز تماس بسیار مفید است زیرا هزینه مکان برای راه اندازی مرکز تلفن حضوری تهیه تجهیزات مورد نظر و نصف شدن حقوق کارمندان این مجموعه را در پی دارد .

همینطور که میدانید مرکز تماس برای جذب مشتری و ارائه خدمات مطلوب به مشتری بسیار مفید است راه اندازی این مجموعه در شرکت چه مجازی چه حضوری باعث رونق در کسب و کار و رضایت مشتری را فراهم میسازد .

مرکز تلفن مجازی برای تردد نکردن و رفت و امد مشتری نیز مفید است زیرا به صورت تلفنی به طور کامل خدمات مربوطه را دریافت میکند و وقت ارزشمند آن ها با تردد گرفته نمیشود .

کار این مرکز تلفن مجازی ارائه کردن خط های تلفن به صورت انلاین است . که این خطوط ها نیز برروی بستر اینترنت ارائه میشود ، پس از هرمکانی تماس های گرفته شده را میتوان دریافت و به آن ها پاسخ داد .

امکانات مرکز تماس بسیار است و در زمانی که شما یک مرکز تماس مجازی دارید این امکانات به صورت اینترنتی ارائه شده و در این مجموعه دو طرف (مشتری و سازمان ) رضایت دارند .

با وجود ایجاد راه اندازی این مجموعه شما به مشتریان خود ارزش داده و تماس های دریافتی مشتریان با سازمان هرگز بدون پاسخ نمی ماند .

با توجه به شرایط بیماری کرونا و همچنین مشکلات پرسنل حضوری مرکز تلفن مجازی بسیار کارامد خواهد بود

برای مشاوره و راه اندازی تلفن مجازی و ارائه سرویس تلفن دورکاری با ما در تماس باشید

02191301005

بدون دیدگاه

ارسال یک نظر

دیدگاه
اسم
Email
وبسایت