مرکز تلفن ابری چیست و چه مزیت هایی دارد

تلفن ابری

مرکز تلفن ابری چیست و چه مزیت هایی دارد

تلفن ابری این بخش از مقاله در خصوص موضوع مرکز تلفن ابری چیست و چه مزیت هایی دارد بازگو شده است.

مرکز تلفن ابری یا hosted PBX :

مرکز تلفن ابری وظیفه انتقال تماس ها و ارائه خدمات را برعهده دارد .این مرکز تماس امکانات فراوانی دارد که امکان داشتن داخلی نامحدود ، داشتن صف انتظار، قادر بودن به ضبط کردن مکالمات که در صورت نیاز به آن ها مراجعه کنید که و همچنین داشتن منشی گویا که میتواند که بسیار به شما کمک کند.

مزایا مرکز تلفن ابری بسیار است .که این مزایا عبارتند از:
1.یکپارچگی
2.هزینه های مقرون به صرفه
3.ارسال ودریافت فکس
4.احتیاج پیدا نکردن به تجهیزات سخت افزاری
5.انعطاف پذیری بالا
6. اتلاف نکردن وقت
7.امنیت

یکپارچگی یکی از مهمترین مزیت های مرکز تماس ابری است. این مزیت امکان متصل شدن مکان های مختلف یک مرکز تماس را به ما می دهد که با این ویژگی نظارت و مدیریت بهتر خواهد شد.

هزینه های مقرون به صرفه با راه اندازی مرکز تلفن ابری دیگر به تلفن های قدیمی احتیاجی نخواهیم داشت و هزینه های تعمیر کرد. سیستم های قدیمی و پر دردسر حذف خواهد شد. و همچنین ارتقا دادن به سیستم تلفن های سنتی هر ساله با هزینه های زیادی صورت میگرفت اما با داشتن مرکز تماس ابری این عامل نیز جایگزین میشود.

ارسال و دریافت فکس با استفاده از مرکز تماس ابری بسیار ساده و راحت انجام میگیرد. همچنین در هزینه ارسال فکس نیز نسبت به فکس های سنتی به صرفه خواهد بود.
نحوی ارسال فکس با اینترنت و دریافت آن در ایمیل انجام میگیرد .

احتیاج پیدا نکردن به تجهیزات سخت افزاری مزایا بعدی مرکز تلفن ابری است که در گذشته ما برای تجهیزات سخت افزاری هزینه بالایی متقبل میشدیم. اما با راه اندازی مرکز تلفن ابری دیگر نیازی به تهیه تجهیزات و همچنین راه اندازی به صورت سیم کشی احتیاجی نیست.با راه اندازی سیستم تلفن ابری دیگر نگران قطعی تماس های مهم نیستید. اما در تلفن های سنتی قطعی بسیار اتفاق می افتاد که باعث میشد مشتری طولانی مدت در پشت خط بماند.

انعطاف پذیری بالا با این مزیت میتوان به راحتی جابجا شد و حتی به محیط کاری حضور نداشت. و از سفر های کاری خود عقب نمانیم زیرا در هر نقطه که حضور داشته باشیم میتوانیم به راحتی ارتباط برقرار کنیم.

اتلاف نکردن وقت با راه اندازی سریع و همچنین تعمیر نکردن تجهیزاتی زمان خود را هدر نخواهید داد. و با پاسخگویی به صورت ۲۴ ساعته به کارهایتان سرعت میبخشید و تماس های زیادی پاسخ گو خواهید شد.

امنیت با رمز گذاری دیگر اطلاعات محل کار شما محفوظ می ماند و بدون نگرانی میتوانید کارهای خود را انجام دهید وهیچ نفوذیی به اطلاعات شما دسترسی پیدا نکند.که این عامل بسیار مهم است که تمام کسب وکارها برای حفط اطلاعات خود به آن احتیاج دارند.

مرکز تلفن ابری و کاربرد های آن

بدون دیدگاه

ارسال یک نظر

دیدگاه
اسم
Email
وبسایت