انواع گیت وی در شبکه و کاربرد آن

گیت وی

انواع گیت وی در شبکه و کاربرد آن

 گیت وی

 

هدف از این مقاله شرح عنوان انواع گیت وی در شبکه و کاربرد آن میباشد. برای شناخت از این مطلب با جوان تل همراه باشید

قبل از هرچیزی بهتر است بدانید گیت وی ها مودم ها روترها بسیار مهم هستند . زیرا در برقراری ارتباط از طریق این تجهیزات صورت میگیرد. درمنازل پرکاربرترین گیت وی که استفاده می شود از نوع مدرن است یک گیت وی برای بدل شبکه به کار می رود.

گیت وی ایمیل :در این نوع گیت وی برای ترجمه در استاندارد های مختلف به کار می رود

انواع گیت وی در شبکه :

گیت وی ویپ : یک سخت افزار تجهیزی که برای انتقال ترافیک تلفن ها از راه اینترنت میگویند. گیت وی های ویپ در دو نوع انالوگ و دیجیتال هستند. و فرق انها استفاده از خطوط میباشد که در دیجیتال E1 و T1 که درانالوگ خطوط معمولی به کار می رود .گیت وی ها تجهیزات با ارزشی هستند . زمانی که یک کسب کار بخواهد در نقطه نقطه محل کار از ویپ بهره مند شود. از گیت وی استفاده میکند و یا زمانی که برای ترافیک تلفن ها تماس ها رو منتقل کند میتوان از کد کردن گیت وی ها این انتقال را انجام دهند .

گیت وی ویپ دیجیتال: در این روش برای منتقل شدن به سیستم ورد باید خط E1 بجای خط مورد نظر وصل کنید . تا انتقال انجام داده باشید

گیت وی ویپ انالوگ : در این نوع از روش با توجه به اینکه FXO و FXS که دونوع هستند که میتوانند تعداد بالای خطوط پشتیبانی کنند. فرق اختلاف در این دو نوع به اتصال آن ها به خطوطشان است یعنی FXO به خط شهری و FXS انالوگ متصل میشود.

گیت وی ها همان فعالیت مودم و روتر انجام میدهند شما میتوانید گیت وی ها رو مانند خرید یک روتر خریداری کنید. تفاوت بین آن ها (روتر و گیت وی ها)در پیاده سازی آن ها میباشد.

اینترنال همان کارت های تلفنی هستند که با اتصال برروی مادربورد ها قابل استفاده می باشند .

EXTERNAL این نوع گیت وی با نصب برروی رکمونت ها قابل استفاده هستند .
که استفاده از این گیت وی در زمانی که حجم تماس ها زیاد است صورت میگیرد .

گیت وی دیجیتال در وصل کردن PBX ها باید از شبکه های آی پی بهره برد . در کل کارایی گیت وی های آنالوگ و دیجیتال به یک صورت است . اما تغییر متفاوت آن ها در بکار رفتن از تجهیزات مورد نظر آن ها است .

در گیت وی ها مکالمات و تماس ها شکل میگیرد . و این عامل که شرکت های بسیاری برای خطوط تلفن سنتی از این روش بهره میبرند .
زیرا توضیح آن ها این است با این قضیه کیفیت مکالمات بالاتر می شود .

زمانیکه برای خرید تلفن های جدید هزینه نمیکنید . می توانید با توجه به سیستم تلفنی گیت وی FXS از امکانات ویپ بهره مند شوید .

این عامل همچنین در صورتی که نتوانید و یا نخواهید از سیستم تلفن ویپ استفاده کنید . یک راه حل مناسب برای استفاده از خدمات تلفن ویپ است .
پس شما می توانید با یکپارچه سازی از ویژگی ها و قابلیت های ویپ بهره مند شوید .

گیت وی ها در انتقال خطوط شهری یکی از بهترین ها می باشد . یعنی یک گیت وی قادر است خطوط شهری سازمان را به یک کارخانه که خطوط شهری ندارد منتقل کند .

گیت وی ها به دلیل کاربرد بالا در کارخانه ها ، سازمان ها ، معادن و شرکت ها مورد استفاده هستند . و در صورت عدم امکان استفاده از خطوط شهری در این کسب و کارها می توانید . از گیت وی که سیمکارت های GSM را دارا هستند بهره ببرید .

انواع گیت وی ها :

گیت وی GSM برای برقراری ارتباط بین ویپ و مخابرات موبایل است .

گیت وی FXO برای برقراری اتصال خطوط تلفن شهری به ویپ است .

گیت وی FXS برای برقراری اتصال گوشی های قدیمی به ویپ است .

گیت وی آنالوگ برای برقراری ارتباط آنالوگ با تلفن های قدیمی است .

گیت وی دیجیتال نیز برای برقراری ارتباط تلفن ویپ با تلفن دیجیتال استفاده می شود .

 

مهمترین کاربرد گیت وی ها وارد کردن خط تلفن به سانترال تحت شبکه است . که این عامل امکان اجازه و استفاده خط شهری را به کاربران می دهد . و برای استفاده از هرخطی باید گیت وی مخصوص همان خط را تهیه کرد .

پروتکل های سیپ یک پروتکلی است که تجهیزات سانترال و ویپ را پشتیبانی میکند ‌.پروتکل SCCP برای تجهیزات سیسکو مورد استفاده است . و برای گیت وی این پروتکل ها لازم می باشند .

جوان تل برای معرفی انواع گیت وی ها و کاربرد هایشان صفر تا صد موضوعات را شرح داده تا شناخت کافی در این زمینه برای کاربران باشد .

بدون دیدگاه

ارسال یک نظر

دیدگاه
اسم
Email
وبسایت