چگونه در دورکاری کارایی سازمان را حفظ کنیم

دورکاری

چگونه در دورکاری کارایی سازمان را حفظ کنیم

دورکاری

در این مقاله عنوان موردنظر چگونه در دورکاری کارایی سازمان را حفظ کنیم  بطور کامل شرح داده شده است .

دورکاری بهترین راه در زمان بحران می باشد . به گفته بیشتر صاحب نظران دورکاری در کارها بسیار مطلوب تر از کارهای حضوری است .

در زمان بحران باید اول از هرچیزی انگیزه خود را نگهدارید که برای اینکار باید :

1عصبانی نشوید : زیرا باعث می شود برروی کارها و همچنین جسم و روح شما تاثیر بگذارد . و رفتار شما پرخاشگر و ناراحت کننده شود پس باید تا حد امکان مشکل را بپذیرید . و با آن کنار بیاید تا از این حس رهایی یابید .

2 . همه چیز را زیر سوال ببریید : تا زمان تصمیم درست درباره تک تک رخ دادهایی درون زندگی از جمله کلاس هایتان ، کارهایتان و …لازم است گزینه مناسب را انتخاب کنید .

3 . با توجه به شرایط موجود بعضی مواقع باعث می شود انطور که شما بخواهید یا بتوانید اوضاع را تغییر دهید . باید این عامل را نیز بپذیرید و به طوری با آن سازش کنید .

دور کاری :

دورکاری به مدیریت جدید که در بین تمامی کارمندان در یک اشتغال و مدیر انجام می شود می گویند .
یعنی کارکنان به جای رفتن حضوری به محل کار در خانه کارهای خود را انجام می دهند . همچنین مدیر نیز در خانه تمامی فعالیت ها را زیر نظر میگیرد .

اکثر افراد می گویند دورکاری باعث حدر نرفتن وقت و هزینه ی کم می شود و یک روش مدرن است . که در زمان بحران به کمک افراد می آید تا از کارهایشان عقب نمانند و یا اختلالی در کارهایشان پیش نیاید .

زمانیکه کارمندان مشغول به کار از روش دورکاری هستند . عوامل و راه هایی نیاز پیدا میکنند تا درصورت اعلام نتیجه و نیاز به صورت گروهی کار کنند . و از تمامی اتفاقات مهم در محل کار باخبر شوند . در این زمینه CRM ابری این امکان را می دهد که به صورت غیر حضوری کارها را پیش ببرند .

دورکاری بسیار در زمان بحران مفید بوده و اکثر شرکت ها نیز از همین روش در مواقع کرونا کارهای خود را به انجام رسانده اند . ابزارهای دیجیتالی نظیر امکان کنفرانس ها صوتی ، تصویری ، تلفن های ابری ، ایمیل و اطلاعات آنلاین بسیار کارساز بوده است .

CRM ابری مزایای در دورکاری دارد که به آن ها اشاره می شود .

1 . امکان انجام کارها به صورت دست جمعی و گروهی از راه های دور

2 . نظارت بر کارها و فعالیت ها به طور روزانه برای مدیران

3 . احتیاج نداشتن به هزینه زیاد برای سیستم ابری

4 . دسترسی آسان به تمامی اطلاعات در هر نقطه و مکان

5 . راه اندازی سریع و آسان

6 . هدر نرفتن زمان و سرعت بخشیدن به کار

ویژگی افراد دورکار :

این افراد در کار توانمند و آگاه هستند . و افرادی که قابلیت بالا داشته و کمتر احتیاج به نظارت در کارهایشان دارند انتخاب می شوند .

دورکاری در زمان کرونا ،آلودگی هوا و عوامل این چنین مورد استفاده است .
این روش از زمانی که تکنولوژی ها پیشرفت و رایانه ها در اختیار بیشتر افراد قرار گرفت . به وجود آمد که استقبال زیادی نیز شد .

با وجود انتخاب افراد درست در این زمینه میتوان دورکاری را به طور صحیح پیش برد و در کارهای شرکت اختلالی رخ ندهد بطوری که انگار کارها بصورت حضوری انجام گرفته است پس افراد مقبول باید در الویت کارهای مهم در زمان دورکاری باشند زیرا تاثیر بسزایی دارند .

همچنین مرتب باید کارها را زیر نظر گرفت تا پی به فعالیت تمامیه کارکنان برد و در صورت لزوم به افراد کم کار تذکر داد .

دورکاری با خرید تلفن اینترنتی و تلفن گویا و سی ار ام ابری بسیار کارامد خواهد بود و تمامی اتفاقات و مکالمات ضبط خواهد شد و شما قابلیت کنترل نیرو های خود را از راه دور دارید

بدون دیدگاه

ارسال یک نظر

دیدگاه
اسم
Email
وبسایت