سخت افزار مورد نیاز ویپ

سخت افزار ویپ

سخت افزار مورد نیاز ویپ

 

سخت افزار ویپ

این مقاله در خصوص توضیح عنوان سخت افزار مورد نیاز ویپ است . که جوان تل برای کاربران خود به طور کامل شرح داده است . برای اطلاع از این عنوان با جوان تل همراه باشید .

ویپ و سخت افزار :

ویپ تلفن پیشرفته با امکانات بالا و کیفیت مطلوب امروزه است . که اکثر مشاغل و کسب وکارها برای بهره مندی از خدمات زیاد و جلب رضایت مشتریان شان به این فناوری پیش رفته روی اورده اند .

ویپ مخفف عبارت voise over internet protocol است . معنی آن انتقال صدا بر بستر اینترنت می باشد .

به چند مورد از قابلیت های سیستم تلفنی پیشرفته ویپ اشاره میکنیم .

1 . مقرون به صرفه بودن : این عامل در برقراری تماس ها و همچنین زمان راه اندازی و نگهداری تعریف شده است .

2 . برقراری کنفرانس های صوتی و تصویری : این امکان در زمان کنفرانس به صورت آنلاین و راه دور می باشد . که با کیفیت بالا می توان از آن بهره برد .

3 . فکس : در این مورد بدون احتیاج به دستگاه فکس ،فکس های خود را ارسال و دریافت میکنید .

4 . تلفن گویا : در این امکان از یک منشی تلفنی 24 ساعته و هوشمند بهره مند می شوید .

سیستم تلفنی ویپ به دو روش نرم افزاری و سخت افزاری می تواند باشد . که در صورت بهره بردن از قسمت نرم افزاری لازم به داشتن یک سرور داریم . که با وجود آن در راه اندازی برای تماس ها و باقی امکانات بهره مند شویم .

اما در زمان استفاده از سخت افزار احتیاج به دستگاه های سانترال داریم که از ویپ پشتیبانی کند . در قسمت سخت افزاری احتیاج به گیت وی ها ، روترها و هدست نیز داریم .

گیت وی ها در اتصال بر این تلفن پیشرفته می تواند . ارتباط خطوط شهری و داخلی را برقرار نموده ، کار گیت وی ها تبدیل اطلاعات خط های آنالوگ به ویپ و سپس همان اطلاعات را در جهت ارسال به سرورها مدیریت تماس ارسال کنند .

روتر زمانیکه شما خط های 4 رقمی و 5 رقمی در سازمان دارید که این خط ها سیپ ترانک هستند . در ویپ ما احتیاج به روتر داریم زیرا تا از برندهای مختلف بهره مند شویم . با داشتن روتر سیسکو می توانید در خرید از گیت وی صرف نظر کنید که این یعنی مقرون به صرفه بودن .

 

هدست ها با تهیه هدست و داشتن برنامه سافت فون می توانید . از خرید تلفن تحت شبکه بی نیاز شوید .

نکته : سیستم سانترال موجود در شرکت باعث می شود . از روش اتصال سیستم به ویپ از تلفن های که موجود است بهره مند شوید .

تجهیزات اصلی :

مرکز تلفن ویپ
گیت وی
ماژول fxo و fxs
دستگاه تلفن ویپ
برد تلفن
ماژول های حذف اکو

تجهیزات جانبی :

مبدل ATA
هدست های گوشی های ویپ
ماژول گوشی تلفن
کارت تلفنی GSM

تلفن ویپ با ارائه خدمات مطلوب ، پیشرفت کسب و کار و رضایت مشتری نقش بسزایی در مشاغل ایجاد می کند . به طوری که امروزه داشتن تلفن ویپ هرنوع کسب و کاری امر ضروری بشمار می رود .

زیرا ارتباط گرفتن از طریق تلفن یک راه ارتباط اصلی در بین مردم امروزه می باشد . پس داشتن یک تلفن همه کاره در کسب و کار ها از اهمیت خاصی برخوردار است .

ویپ ها به دلیل عدم احتیاج به سیم کشی امکان دریافت پیام صوتی ، ضبط مکالمات ، داشتن صف انتظار ،نظارت بر عملکرد ، گزارش گیری از کارها و….مزایای دیگر ویپ بشمار می روند .

ویپ یک تضمین در ارتباط مطلوب و باکیفیت صدا را به ما می دهد .
برای استفاده از تلفن تحت شبکه نیاز به یک IP PBX یا یک سرور ویپ داریم که بدون داشتن آن ها امکان ارتباط گرفتن از این تلفن وجود ندارد . و برای اتصال نیز این نوع تلفن ها از کابل شبکه یا وای فای و یا سرور خودشان استفاده میکنند .

بدون دیدگاه

ارسال یک نظر

دیدگاه
اسم
Email
وبسایت