تلفن سازمانی چیست و چه مزیتی برای سازمان‌ها دارد؟

تلفن سازمانی چیست و چه مزیتی برای سازمان‌ها دارد؟

سیستم‌های تلفنی هوشمند در سالهای اخیر به نوعی طراحی شده اند تا بتوانند نیاز تمام کسب‌و‌کارها را در مشاغل گوناگون برآورده سازند. فرقی نمی‌کند که شما یک فروشگاه اینترنتی کوچک، یک شرکت وارد کننده تجهیزات، یک شرکت نرم‌افزاری یا یک سازمان بزرگ دولتی چند هزار نفره باشید، سیستم تلفن هوشمند VoIP به دلیل انعطاف‌پذیری بالایی که دارد می‌تواند در هر شرایطی خودش را به شکل و قالب همان کسب‌و‌کار در بیاورد. تلفن سازمانی در واقع یک سیستم جامع و یکپارچه تلفنی است که می‌تواند ارتباط تلفنی یک مجموعه کوچک تا یک سازمان بزرگ را به صورت هوشمند و با کمترین هزینه برقرار کند.

تلفن سازمانی جوان تل

سیستم تلفن سازمانی نسل جدید ارتباطات تلفنی شرکت‌ها و سازمان‌هاست که در واقع مجموعه ای متشکل از خط تلفن اینترنتی و مرکز تلفن ابری است. این سیستم یکپارچه باعث می‌شود ارتباطی بهینه با مشتریان و همکاران خود و همچنین شعبات سازمانی خود در هر نقطه جغرافیایی داشته باشید. با استفاده از تلفن سازمانی امکان داشتن یک تلفن گویا هوشمند، صف انتظار پیشرفته، گزارش تماس حرفه‌ ای و بررسی عملکرد کارکنان مرکز‌تماس، ضبط مکالمات و … را خواهید داشت.

تلفن سازمانی بر روی سرورهای ابری

تلفن سازمانی ابری این این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید بدون خرید تجهیزات سخت افزاری از امکانات این سیستم استفاده کنید. در واقع سرور تلفن سازمانی ابری بر روی یک سرور مجازی نصب و شما تنها از خدمات آن استفاده می‌کنید. خدمات این سیستم تلفن همانند سایر سیستم های تلفن هوشمند شامل تلفن گویا، سیستم گزارش گیری، صف تماس، ضبط مکالمه، صندوق صوتی، کنفرانس صوتی و تصویری و … است. به صورت کلی با استفاده از تلفن سازمانی ابری هزینه پیاده سازی و استقرار کاهش پیدا می‌کند، پشتیبانی آن تخصصی تر و هم چنین نیاز به کارشناس مقیم در محل شرکت نخواهد بود.

لازم به ذکر است تلفن سازمانی محلی نیز در واقع همان خدمات ابری را ارائه می‌دهد با این تفاوت که تمام سیستم نرم‌افزاری و سخت افزاری در محل شرکت بر روی سرورهای فیزیکی نصب می‌شوند. بزرگترین مزیت این مدل تلفن سازمانی عدم وابستگی به اینترنتی است.

مزیت‌های استفاده از تلفن سازمانی

هیچ تماسی را از دست نمی‌دهید

با توجه به اینکه تلفن سازمانی مبتنی بر شبکه است، این امکان را به شما می‌دهد تا در هر نقطه جغرافیایی که باشید از طریق اینترنت بر روی موبایل، تبلت و کامپیوتر خود به تماس‌های ورودی پاسخ دهید. با نصب یک نرم‌افزار رایگان بر روی موبایل خود می‌توانید حتی در زمان‌های که داخل شرکت نیستید تماس خروجی داشته باشید و به تماس‌های ورودی پاسخ دهید.

پشتیبانی دائمی و تخصصی

سرویس تلفن سازمانی معمولا بر روی سرورهای مجازی توسط شرکت‌های ارائه دهنده این خدمات راه‌اندازی می‌شود. این شرکت‌ها سرویس های تلفنی ابری و تلفن‌های سازمانی زیادی را در اختیار شرکت‌ها و سازمان‌ها قرار می‌دهند و یکی از وظایف مهم آنها پشتیبانی 24 ساعته از این خطوط و سیستم تلفن است. به همین دلیل است که دیگر نیاز به کارشناس پشتیبانی مستقر در شرکت خود نخواهید داشت که علاوه بر اینکه دغدعه‌های بخش فناوری اطلاعات شما کمتر می‌شود، هزینه‌ جانبی شما برای استخدام یک کارشناس مستقر نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

کاهش هزینه‌های جانبی

همانطور که پیش‌تر گفته شد تلفن سازمانی نیازی به تهیه سخت‌افزار ندارد. در واقع این سیستم به صورت مجازی بر روی سرورهای ابری پیاده‌سازی می‌شود به همین دلیل دیگر نیازی به خرید سرور فیزیکی، تجهیزات ویپ و … نخواهید داشت. علاوه بر تجهیزات سخت‌افزاری مصرف برق سرور و سخت‌افزارهای یک سیستم تلفن محلی نیز زیاد است زیرا این سیستم تلفن باید به صورت 24 ساعته روشن باشد که در صورت استفاده از تلفن سازمانی ابری این هزینه‌ها نیز کسر خواهد شد.

جابجایی محل کار بدون یک لحظه قطعی تلفن

تلفن سازمانی مجموعه ای از یک سیستم تلفن هوشمند و خط تلفن اینترنتی است که بر روی بستر اینترنت به مشترکین ارائه می‌شود. با توجه به اینکه تمام سیستم خارج از محل شرکت مستقر هستند، بنابراین در زمان جابجایی محل کار دیگر نگران قطعی موقتی سیستم تلفن خود و از دست دادن مشتریانتان نباشید و با خیالی آسوده همزمان با جابجایی دفتر کار پاسخگوی مشتریان خود نیز باشید.

امکان انتخاب شماره تلفن ثابت به صورت دلخواه

یکی از مزایای مهم سرویس تلفن سازمانی انتخاب خط تلفن ثابت از میان صدها شماره تلفن و بر اساس سلیقه و رند بودن خط تلفن خواهد بود. این سرویس به شما این امکان را می‌دهد که هر تعداد خط تلفن ثابت که نیاز دارید بر اساس بودجه و رند بودن یا نبودن آن انتخاب نمایید. خط تلفن ثابت در سرویس تلفن سازمانی به صورت دائمی به نام خریدار خواهد بود.

امکان سفارشی سازی بر اساس نیاز هر سازمان

سرویس تلفن ثابت سازمانی به نوعی طراحی شده است تا بتواند انعطاف پذیری بالایی را در هر یک از مشاغل داشته باشد. هر کسب‌و‌کار و سازمانی ممکن است نیازهای اختصاصی خود را داشته باشند که به صورت عمومی مورد استفاده قرار نخواهند گرفت. بنابراین کارشناسان پیاده‌سازی سرویس تلفن سازمانی بر اساس نیاز هر شرکت اقدام به شخصی سازی آن خواهند کرد. همچنین این ویژگی این  امکان را به سازمان‌ها می‌دهد تا بتوانند سرویس تلفن خود را با نرم‌افزارهایی مثل مدیریت ارتباط با مشتری، اتوماسیون اداری و … یکپارچه نمایند.

ویژگی‌های عمومی تلفن سازمانی

سرویس تلفن سازمانی امکاناتی نظیر تلفن گویا، صف تماس، گزارش‌گیری دقیق از تماس‌های ورودی، خروجی و داخلی به داخلی، کنفرانس صوتی و تصویری، مشاهده آنلاین وضعیت لحظه‌ای افراد در حا مکالمه، صندوق صوتی، ضبط مکالمات و … از دیگر ویژگی های تلفن سازمانی محسوب می‌شوند که به صورت رایگان در اختیار شما قرار خواهند گرفت.
سرویس ارائه خدمات سیستم های تلفنی جوان‌تل به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید بهترین انتخاب را برای استفاده از سرویس تلفن سازمانی در مجموعه خود داشته باشید. شرکت جوان‌تل آماده ارائه مشاوره رایگان و کمک به پیشرفت سیستم ارتباطی شما در سازمانتان است.

 

جهت راه اندازی تلفن سازمانی ، پشتیبانی و آموزش با ما در تماس باشید 02191301005

بدون دیدگاه

ارسال یک نظر

دیدگاه
اسم
Email
وبسایت