نحوه خرید خط تلفن 4 رقمی و 5 رقمی مخابرات

نحوه خرید خط تلفن 4 رقمی و 5 رقمی مخابرات

در این مقاله سعی میکنیم اطلاعاتی کامل از انواع خط تلفن 4 رقمی و 5 رقمی مخابرات در اختیار شما قرار بدیم تا بتوانید با دید باز انتخاب کنید و اقدام به خرید نمایید

خط تلفن 4 رقمی مخابرات

نحوه خرید خط تلفن مخابرات ثابت ۴ و ۵ رقمی

خط تلفن مخابرات ثابت ۴ و ۵ رقمی مخابرات شامل کدهای مورد نیاز جهت تامین خطوط داخلی متقاضیانی مانند کسب و کارها، فعالان تجاری، ارگانهای دولتی و … است که به جهت سهولت در شماره گیری و به یاد سپاری به متقاضیان واگذار می گردد.

مشترکین خط تلفن مخابرات و شماره های ۲ طرفه همچنین میتوانند ده هزار شماره (برای تلفن ۴ رقمی) و هزار شماره (برای تلفن 5 رقمی) تلفن مستقیم را به عنوان خطوط داخلی خود در نظر بگیرند. بعنوان مثال زمانی که شماره 41653 به شما اختصاص یابد از شماره 41653000 تا شماره 41653999 متعلق به شماست و می توانید برای هر شماره سناریو متفاوتی در تماس های ورودی در نظر بگیرید.

تلفن 5 رقمی مخابرات

شماره 4 رقمی یک طرفه خط تلفن مخابرات (4-4)

این کد صرفاً ۴ رقم بوده و بصورت یکطرفه فقط امکان برقراری تماس از سوی مشترکین با دارنده کد را بر روی خط تلفن مخابرات فراهم می کند. بعنوان مثال: 4156

شماره 4 رقمی دوطرفه مخابرات (8-4)

این کد ترکیبی از یک شماره 4 رقمی واگذار شده از طرف شرکت مخابرات برای خط تلفن مخابرات و چهار رقم دیگر به عنوان شماره های داخلی دارنده کد می باشد، که تعداد ده هزار شماره بصورت دو طرفه جهت اتصال به مرکز تلفن ویپ به متقاضیان ارائه می دهد.

در صورت نیاز متقاضی به اپراتور این امکان وجود دارد که با تعیین یک رقم به عنوان رقم پنجم کد پس از ۴ رقم اختصاص یافته توسط شرکت مخابرات یک کد ۵ رقمی جهت اپراتور تامین گردد. بدین ترتیب مابقی شماره های ۸ رقمی جهت خطوط داخلی قابل استفاده خواهد بود. بعنوان مثال در شماره 4155 می توان یک شماره پنج رقمی داشت (41550) و مابقی شماره هشت رقمی باشند.

شماره 5 رقمی یک طرفه مخابرات (5-5)

این کد خط تلفن مخابرات صرفاً شامل 5 رقم بوده و به صورت یکطرفه فقط امکان برقراری تماس از سوی مشترکین با دارنده کد را فراهم می کند. بدین صورت مشترک برای تماس های خروجی بایستی از خطوط دیگری استفاده نماید.

شماره 5 رقمی دو طرفه مخابرات (8-8)

این کد بصورت ترکیبی از یک شماره 5 رقمی واگذار شده از طرف شرکت مخابرات برای خط تلفن مخابرات و 3 رقم دیگر به عنوان شماره های داخلی دارنده کد می باشد که تعداد هزار شماره با قابلیت برقراری تماس بصورت دو طرفه را جهت اتصال به مرکز تلفن مبتنی بر آی پی به متقاضیان ارائه می دهد.

تجهیزات مورد نیاز برای استفاده از سیپ ترانک خط تلفن مخابرات

 • لینک سیپ ترانک
 • مودم سیپ ترانک
 • سیستم تلفنی ویپ مرکز تماس

بعد از راه اندازی مرکز تماس میتونید به صورت مرکز تماس ابری، تلفن دور کاری را هم راه اندازی کنید

سیپ ترانک چیست؟

در نسل جدید شبکه‌های مخابراتی (NGN) که کلیه ارتباطات بر مبنای IP می‌باشد، جهت ارتباط بین مراکز تلفنی و همچنین ارتباط مراکز تلفن شرکت ها و سازمان ها (IP-PBX) از ترانک‌های بسته‌ای (PACKET TRUNK) استفاده می‌شود که نوعی از آن SIP TRUNK می‌باشد و جایگزین ارتباطات PRA و E1 در شبکه‌های TDM است.

برای برقراری ارتباط با این سرویس لازم است متقاضی به SIP-T-VPN شرکت مخابرات متصل گردد. مشترکینی که می‌خواهند از سرویس‌های متنوع ویپ (VoIP) برخوردار شوند می‌توانند از این سرویس بهره بگیرند.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام سیپ ترانک مخابرات

 • تقاضانامه (درخواست) شرکت
 • تصویر اساسنامه و مدارک ثبت شرکت
 • آگهی روزنامه رسمی با تاریخ حداکثر ۲ سال قبل (برای ارگانهای دولتی نیاز نمی باشد)
 • آخرین آگهی تغییرات شرکت در روزنامه رسمی برای ثبت خط تلفن مخابرات
 • معرفی نامه متقاضی که ممهور به مهرشرکت و به امضاء صاحبان امضا رسیده باشد
 • کپی شناسنامه مدیر عامل و نماینده شرکت
 • ارائه فرم کد اقتصادی

جهت ثبت نام خط 4 یا 5 رقمی با کارشناسان جوان تل در تماس باشید.

مزایای استفاده از خطوط 4 و 5 رقمی برای کسب و کارها

ممکن است از چند خط تلفن ثابت در محل کار خود استفاده کنید، اما باید بدانید که این خطوط برای شما مزایای خطوط تلفن 4 و 5 رقمی مخابرات را نخواهند داشت. حتما می‌پرسید:چرا؟!
و با خود می‌گویید با خطوط ثابت سازمانی با ارقام بیشتر هم تماس‌های ورودی انجام می‌پذیرد، پس چه نیازی به تهیه خطوط تلفن 4 یا 5 رقمی از مخابرات داریم؟!

در پاسخ باید گفت:
خطوط تلفن 4 و 5 رقمی که به خط E1 و سیپ ترانک نیز معروف هستند، مزایای بسیاری دارند مانند…

 1. معادل سی خط شهری ثابت، عمل می‌کنند.!
 2. به راحتی به خاطر سپرده می‌شوند و در ذهن مشتریان ماندگار می‌شوند
 3. اعتبار زیادی به کسب و کار شما می‌دهند.

برای بسیاری از کسب و کارها و سازمان‌ها، همچون شرکت‌ها، بانک‌ها، سازمان‌ها، موسسات مالی و تجاری و… استفاده از خطوط تلفن 4 و 5 رقمی مخابرات نه تنها جذاب است، بلکه جنبه تبلیغی و اعتباربخشی نیز دارد.

برای راه اندازی تلفن اینترنتی و خط 4 یا 5 رقمی با ما در تماس باشید

02191301005

بدون دیدگاه

ارسال یک نظر

دیدگاه
اسم
Email
وبسایت