انواع شماره تلفن های ثابت در ایران

انواع شماره تلفن های ثابت در ایران

انواع شماره تلفن های ثابت در ایران

انواع شماره تلفن های ثابت در ایران

در این مقاله قصد داریم تمامی شماره تلفن های ثابتی که در ایران ارائه میشوند را نام برده و توضیح مختصری راجب هر یک بدهیم در ادامه با ما همراه باشید.

انواع شماره تلفن های ثابت

انواع شماره تلفن های ثابت در ایران

امروزه شماره تلفن های ثابت در دسته ها و شکل های مختلفی ارائه میشوند. بعنوان مثال از نظر ملی یا استانی بودن،تعداد ارقام (3،4،5،8 رقمی بودن) و شرکت های ارائه دهنده آنها متفاوت میباشند که در ادامه به توضیحات هر یک خواهیم پرداخت.

3 رقمی بدون پیش شماره

این شماره تلفن ها که تمامی افراد با آنها اشنا هستند مانند 110 ، 125، 115 میباشند و شما با گوشی همراه یا با تلفن های رومیزی نیازی به گرفتن کد نخواهید داشت.

مرجع واگذاری این خطوط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور میباشد و توسط خدمات عام المنفعه دولتی واگذار میگردند. و در اکثر موارد رایگان میباشند.

4رقمی بدون کد استان و پیش شماره 1

گروه اول خطوط 4 رقمی با پیش شماره 1 میباشند که به صورت ملی ارائه میشوند. و شما نیازی به گرفتن کد استان نخواهید داشت و تنها با شماره گیری 4 رقم میتوانید اتصال را برقرار کنید.

بعنوان مثال **17 و **18 به صورت استانی و**14 ، **15 و **16 که شماره یک اول ثابت میباشد و 3 رقم بعدی متغییر میباشد. شما به هر دو صورت با گوشی همراه و گوشی ثابت بدون نیاز به پیش کد تماس را برقرار میکنید.

مرجع ولگذاری این خطوط توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور میباشد و توسط سازمان ها و شرکت های دولتی  حقوقی ارائه میگردند. و برای خرید شما باید به صورت اجاره ای مبلع سالانه پرداخت کنید. قیمت خطوط براساس رند بودن متغییر میباشد اما به صورت معمولی خطوط ملی 4رقمی سالانه 45 میلیون تومان، برنزی با قیمت 68 میلیون تومان میباشند. شماره تلفن های مزایده ای هم از قیمت 250 میلیون تومان شروع میشوند. شماره تلفن های معمولی استانی با قیمت 12 میلیون تومان ارائه میشوند.

8 رقمی با پیش شماره 9

این خطوط به خطوط اینترنتی معروف هستند و مالکیت همیشگی دارند و نیاز به پرداخت سالانه ندارند. تماس های شما به دو صورت ورودی و خروجی امکان پذیر میباشند. تماس های ورودی به صورت رایگان میباشند.

از نمونه شماره های 8 رقمی با پیش شماره 9 میتوان به 02191301005 اشاره کرد. 021 مربوط به استان تهران میباشد و 9 پیش شماره اول آن میباشد. این خطوط نیز بر اساس رند شدن دارای قیمت متفاوتی میباشند که به ترتیب به صورت معمولی 218 هزار تومان، برنزی 545 هزار تومان، نقره ای 2 میلیون 725 هزار تومان و طلایی با قیمت 4 میلیون 360 هزار تومان ارائه میشوند.

اگر از گوشی همراه قصد شماره گیری این خطوط را دارید باید کد استان را نیز شماره گیری کنید بعنوان مثال 02191301005 اما اگر با تلفن های ثابت شماره گیری میکنید نیازی به کد استان نخواهید داشت بعنوان مثال 91301005

مرجع واگذاری این خطوط شرکت های دارنده مجوز FCP از سازمان تنظیم مقررات مانند آسیاتک، پیشگامان و … هستند.

این خطوط به صورت حقیقی و حقوقی واگذار میشوند.

جهت خرید خط تلفن اینترنتی میتوانید با شماره گیری 02191301005 مشاوره تلفنی داشته باشید.

شرکت های ارائه دهنده تلفن اینترنتی و مقایسه تعرفه ها

4 ، 5 و 8 رقمی با کد استان

این خطوط مثل 2122 و 21220 و 21220000

اگر با گوشی همراه تماس بگیرید باید کد استان را قبل از شماره وارد کنید اما اگر با تلفن های ثابت شماره گیری کنید نیازی به کد استان نخواهید داشت.

مرجع واگذاری این خطوط شرکت مخابرات میباشد که به اشخاص حقیقی و حقوقی خطوط 8 رقمی با مالکیت دائم و خطوط 4 و 5 رقمی به صورت اجاره ای واگذار میگردد.

قیمت خطوط 8 رقمی 218هزار تومان میباشد.

هزینه خطوط 8 رقمی سیپ ترانک یا تل سی از 5 میلیون تومان شروع میشود.

شماره های 5 رقمی از 2 میلیون تومان برای اجاره به صورت سالانه شروع میشوند.

شماره های 4 رقمی دارای قیمت های متفاوت میباشند.

بدون دیدگاه

ارسال یک نظر

دیدگاه
اسم
Email
وبسایت